KOLEKTIVNA SADNJA DRVEĆA U TEHNIČKOJ ŠKOLI ČAKOVEC

Komentari isključeni za KOLEKTIVNA SADNJA DRVEĆA U TEHNIČKOJ ŠKOLI ČAKOVEC

ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ

Ako razmišljate godinu dana unaprijed, posijte sjeme.

Ako razmišljate deset godina unaprijed,

posadite drvo!

Kineski pjesnik, 500 g. pr. n. e

U petak, 25. listopada 2019. u prijepodnevnim satima u školskom su dvorištu učenici Tehničke škole Čakovec uz malu, ali vrijednu pomoć nekolicine profesora i ravnatelja škole zasadili drvo tužne vrbe. Na taj su se način pridružili hvalevrijednoj akciji kolektivne sadnje drveća koja se održavala od 25. do 27. listopada 2019. u cijeloj Hrvatskoj s ciljem ozelenjivanja životnih sredina i razvijanja svijesti o važnosti i dobrobiti drveća. Vođeni idejom da svatko može zasaditi drvo i na taj način doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine, ujedno su dali svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena. Sadnja tužne vrbe samo je prvi korak u stvaranju ugodnog mjesta za igru i učenje, ali i druženje svih generacija učenika u dvorištu Tehničke škole Čakovec.

Hvala svim učenicima i profesorima koji su pripomogli u sadnji tužne vrbe!