Aktivnostima Zadruge USER obogaćen Božićni sajam Tehničke škole Čakovec

Komentari isključeni za Aktivnostima Zadruge USER obogaćen Božićni sajam Tehničke škole Čakovec

Nastavljajući tradiciju, članovi Zadruge USER i ove su se godine uključili u Božićni sajam TŠČ-a.

Pripreme za Sajam počele su već u listopadu. S obzirom da Škola posjeduje dva 3D printera i jedan je dan na korištenje Stručnom vijeću strojarstva, na skupštini Upravnog odbora zadruge donesena je odluka da će se ove godine zadrugari u Sajam uključiti prodajom prigodnih ukrasa izrađenih na 3D printeru.

Posao izrade prigodnih ukrasa vodili su profesori Jasminka Jelačić i Marijan Murković. Osim ukrasa u obliku pahuljica, kuglica, poklona i zvijezda, izrađene su i logičke igrice (slagalice), a zadružna sekcija elektrotehnike izradila je LED snjegoviće i boriće. Svi ukrasi imali su i prigodan logo povodom 125. obljetnice Škole. Osim klasične prodaje, na Božićnom sajmu svi zainteresirani mogli su provjeriti brzinu svojih vijuga i okušati se u logičkim slagalicama, također izrađenima na 3D printeru.

Od sljedećeg polugodišta s radom kreće i grupa koju će voditi profesorica Jasminka Jelačić, a bavit će se 3D crtanjem i izradom predmeta na 3D printeru. Rad bi bilo lakše organizirati da zadruga ima svoj laboratorij, ali vjerojatno će se i taj zahtjev ubrzo realizirati. Svega ovoga ne bi bilo da Zadrugom odlično ne upravlja njen voditelj, profesor Zlatko Leček.
Galeriju fotografija možete vidjeti na https://goo.gl/Rryxit