eTwinning, STEAM, ORIGAMI DAY…

eTwinning, STEAM, ORIGAMI DAY…

eTwinning, STEAM, ORIGAMI DAY…

Komentari isključeni za eTwinning, STEAM, ORIGAMI DAY…

 

 

 

 

eTwinning, STEAM, ORIGAMI DAY…

U ponedjeljak, 11. studenoga 2019. u okviru eTwinning projekta STEAM Days, učenici Tehničke škole Čakovec obilježili su Dan origamija. Zajedno sa svojim mentoricama, Sanjom Loparić i Sandrom Vidović, raznobojnim papirima udahnuli su dušu i uvidjeli da iz šarenog papira u vrlo kratkom vremenu mogu nastati prava umjetnička djela.
Origami je odlična aktivnost za rješavanje stresa, poboljšanje koncentracije i smanjivanje hiperaktivnosti. Također poboljšava razumijevanje geometrijskih koncepata, formula i razumijevanje razlomaka te se često koristi u nastavi matematike.

 

Učenici su radove započinjali kvadratnim papirom i prema gotovim nacrtima ih savijali u životinje, avione, srca, voće, a možda ova radionica bude i poticaj interpreterima (oni koji koriste gotove nacrte i kreacije) da postanu autori novih djela.

U prilogu pogledajte neke od učeničkih radova, a cijelu izložbu u knjižnici naše škole. (TS)

 

About the author:

Back to Top