Geografski informacijski sustav (GIS)

Komentari isključeni za Geografski informacijski sustav (GIS)

Ljudi su oduvijek bili zaokupljeni istraživanjem Zemlje. Brojni prikazi uzburkali su maštu i inspirirali ljude za istraživanje nepoznatog.

Međutim, današnje karte su daleko od onih starih statičnih karata.

Današnjim kartama manipuliramo i kombiniramo ih s drugim kartama, izrađujemo grafikone, satelitske snimke, fotografije, videozapise, a sve u cilju da što više razumijemo prostor oko nas.

Danas karte izrađujemo različitim tehnikama, a jedna od njih je i GIS.

GIS je neophodan alat u svim područjima projektiranja, planiranja, upravljanja i analiziranja.

Širom svijeta koriste ga elektro, strojarski i građevinski stručnjaci, arhitekti, bankari, ekonomisti, novinari, ekolozi, urbanisti …

U Tehničkoj školi Čakovec su se prvi puta organizirale radionice GIS-a za sve zainteresirane učenike (od 12. do 28. ožujka 2018.)

Voditeljice radionica bile su profesorica Valerija Poljanec i profesorica Renata Turk. (RT)