HRVATSKI NAŠ SVAGDAŠNJI

Komentari isključeni za HRVATSKI NAŠ SVAGDAŠNJI

Dani hrvatskoga jezika obilježili su se brojnim aktivnostima u Tehničkoj školi Čakovec. Učenici 3. MT, 3. RT i 3. ST razreda služili su se različitim vrstama medijskoga izražavanja u predočavanju najčešćih jezičnih pogrešaka: letke s jezičnim savjetima dijelili smo učenicima u školskim prostorima i prolaznicima ispred škole, školski pano kreativno smo ispisali jezičnim vicevima i uredili šaljivim fotozapisima vezanima uz jezične probleme. Ove smo godine, kao i tijekom prošlih godina povodom Dana hrvatskoga jezika, nastavili osvješćivati potrebu poštivanja hrvatskoga jezika znanjem o hrvatskome jeziku, osvješćivati potrebu uvažavanja norme hrvatskoga standardnog jezika te razumijevanja potrebe za različitim stilovima izražavanja ovisno o komunikacijskoj situaciji. Najvažnije je, naposljetku, držati se Sokratove izreke da znamo da ništa ne znamo i posegnuti za normativnim priručnicima hrvatskoga jezika kad smo u nedoumici.