NapoleON/ONA; Ne bacajte biserje pred svinje

NapoleON/ONA; Ne bacajte biserje pred svinje

NapoleON/ONA; Ne bacajte biserje pred svinje

Komentari isključeni za NapoleON/ONA; Ne bacajte biserje pred svinje

Što su to novine lagale o Hamletu, Antigoni i životinjama s Orwellove farme?

U razdoblju od 1. prosinca 2020. do 7. siječnja 2021. godine, dvije skupine naših učenika su sa svojim  nastavnicama hrvatskoga jezika i školskom knjižničarkom Sanjom radili na zadatku te odabrali jedno djelo od tri ponuđena u ovogodišnjem projektu – Hamlet, Antigona, Životinjska farma. Zadatak je bio izraditi lažnu vijest temeljenu na jednom od tri književna predloška te ju nasloviti bombastičnim clikcbaitom, odnosno klikolovkom. Učenici su za izradu lažnih vijesti koristili i alat za izradu lažnih novinskih članaka Free newspaper generator na poveznici https://newspaper.jaguarpaw.co.uk.

Pogledajte kreativni uradak naših učenika Erika i Jakova te Jakše i Nikole te dajte svoj glas za uradak LNM205 ili LNM209, još danas i sutra do 12:00! (klik na uradak i klik na vote)

https://bit.ly/LNM-V2

#LNM #lektira_na_mreži #hmšk #cnsl #školske_knjižnice #projekt #lektira #suradnja #hrvatski_jezik #nastava #IKT #UIKT #uradci #kreativnost #Facebook #vrednovanje #fake_news #lažne_vijesti #clickbait #klikolovka #Hamlet #Antigona #Životinjska_farma

About the author:

Back to Top