Poteškoća je izazov, a ne problem – 1RT u projektu “800 koraka za bolji svijet”

Komentari isključeni za Poteškoća je izazov, a ne problem – 1RT u projektu “800 koraka za bolji svijet”

Poteškoća je izazov, a ne problem

Učenici Tehničke škole Čakovec s velikim se zanimanjem uključili

u projekt 800 koraka za bolji svijet

U okviru projekta 800 koraka za bolji svijet, u srijedu, 29. ožujka 2017. 1. RT razredni odjel Tehničke škole Čakovec posjetio je predstavnik Udruge tjelesnih invalida Međimurske županije Branko Baksa. Na vrlo zanimljivom i poučnom druženju u školskoj knjižnici pričao nam je o Udruzi, o zgodama i nezgodama te pravima i problemima osoba s invaliditetom. Gospodin Baksa vrlo nas se dojmio i zbog 20 godina volontiranja u Udruzi te pomaganja osobama s invaliditetom, po uzoru na velike i bogate države svijeta. Ostat će nam u sjećanju njegova poruka da u čovjeku s poteškoćama ne bismo smjeli vidjeti problem, nego različitost i izazov. (Lovro Makovec, 1. RT)