Savjetovalište školske psihologinje tijekom virtualne nastave

Komentari isključeni za Savjetovalište školske psihologinje tijekom virtualne nastave

Dragi roditelji, iako nema redovne nastave u školskim prostorijama, školska psihologinja vam je i sada na raspolaganju, na daljinu.

Izvanredna zdravstvena situacija u kojoj se nalazimo traži od nas značajnu promjenu načina života, boravak kod kuće, smanjenje socijalnih kontakata, a sve to doživljavamo pomalo stresnim. Suočavamo se sa cijelom gomilom emocija – strah, tjeskoba, zbunjenost, ljutnja, nesigurnost, nemir, povećan oprez, razdražljivost, tuga, bespomoćnost, beznađe, doživljaj gubitka kontrole, nezadovoljsto. Pitanja koliko dugo će ovo trajati, kako će se razriješiti, hoće li se ponoviti – potpuno su očekivana i prirodna.

Pokušajte biti pozitivni. Dajte si vremena za prilagodbu. Iskoristite ovo vrijeme za obitelj. Posvetite se djeci i sebi, družite se, razgovarajte, organizirajte zajedničke aktivnosti, radite zajedno kućanske poslove. Imajte na umu da će ovo proći i da ćemo se vratiti u „normalu“, a sad imamo priliku poboljšati odnose u obitelji te bolje upoznati i razumijeti jedni druge.

Razgovarajte s djecom o virtualnoj nastavi, pokažite interes za njihovu aktivnost i pratite izvršavaju li svoje obaveze. Ukoliko nailaze na poteškoće, možete nam se obratiti. Razgovarajte s njima o tome kako se osjećaju u ovoj situaciji, s kojim se emocijama suočavaju, budite im podrška i dajte im do znanja da se uz vas mogu osjećati sigurno.

Ukoliko imate potrebu razgovarati o vašem djetetu, organizaciji nastave ili jednostavno trebate savjetovanje i podršku, možete mi se obratiti – telefonski (kontakt broj: 0992143448) ili putem e-maila (psiholog@tsck.hr).

Školska psihologinja Lucija Matjačić Kovačić, mag.psych.