Školska knjižnica – mjesto za čitanje, računanje, opuštanje i igranje

Školska knjižnica – mjesto za čitanje, računanje, opuštanje i igranje

Komentari isključeni za Školska knjižnica – mjesto za čitanje, računanje, opuštanje i igranje

Da knjižnica nije samo “zbirka knjiga” koje se čitaju s vremena na vrijeme dokazuje naša školska knjižnica. Ove smo godine u ugodnom prostoru knjižnice ugostili sve zaljubljenike u matematiku i njihove profesorice i to u dva navrata, 5. i 6. prosinca 2018. povodom obilježavanja Večeri matematike koju svake godine organizira Hrvatsko društvo matematičara s ciljem popularizacije matematike kod mladih. Profesorice Jelena Horvat i Mateja Šafarić Novak okupile su u srijedu, 5. prosinca pozamašan broj učenika kojima su pripremile niz društveno-misaonih i matematičkih igara (Make and break, Ubongo, Mandala, Kalaha, Tangrami, Rummy,  Kriptografija…). Profesorica Sanja Loparić i Nataša Lončarić idući su dan upoznale nešto starije učenike škole sa zanimljivom i zabavnom stranom statistike. Priložene fotografije mogu samo djelomično dočarati atmosferu u knjižnici tih dana!

                          

About the author:

Back to Top