Street Workout u TŠČ

Komentari isključeni za Street Workout u TŠČ

Mladi za zdravlje mladih

Kako bi svojim vršnjacima i sebi pomogli u stjecanju navika zdravijeg života, učenici Tehničke škole Čakovec u izradi street workout poligona

Nakon što su pod mentorstvom svojih majstora u školskoj radionici izradili street workout poligon i postavili ga na SRC-u Mladost te na prostor kod OŠ Ivana Gorana Kovačića u Svetom Jurju na Bregu, učenici Tehničke škole Čakovec odlučili su i u dvorištu svoje Škole uz takav poligon osmisliti slobodno vrijeme TŠČ-ovaca.

Idejni projekt osmislili su je profesori tjelesne i zdravstvene kulture u Tehničkoj školi Čakovec.

Ideja vodilja za ovaj projekt bila je kod učenika osvijestiti važnost zdravog načina života poticanjem na fizičku aktivnost i boravkom na svježem zraku te pokušati utjecati na smanjenje pušenja kod mladih. Učenici vježbala mogu koristiti u vrijeme odmora i slobodnih sati ili nakon nastave.

Projekt je apliciran na HEP-ov natječaj Svjetlo na zajedničkom putu i među 360 odobrenih projekata koje je HEP odlučio (su)financirati našao se i projekt TŠČ-a Street workout.

Dodanoj vrijednosti projekta pridonosi i činjenica će učenici sa svojim mentorima sami izraditi dio opreme za projekt.

Kako Tehnička škola Čakovec posjeduje školsku radionicu, u njoj je izrađena  oprema poligona, a majstori iz GKP „ČAKOM“ izvesti će dio građevinskih radova pri postavljanju.  (TS)

Ovako će sutra izgledati street workout: nesvakidašnji trening za super formu