U Tehničku školu Čakovec stiže prvih 30 milijuna kuna za „RCK SJEVER TŠČ“

Komentari isključeni za U Tehničku školu Čakovec stiže prvih 30 milijuna kuna za „RCK SJEVER TŠČ“

U petak, 14. veljače 2020., od 14:00 u Tehničkoj školi Čakovec održat će se svečanost pod nazivom „Gdje su ruke, ima i struke“, svečanost kojom se ostvaruje promidžba i vidljivost projekta „Poticanje obrazovanja za vezane obrte temeljene na sustavu naukovanja FAZA II“.

Svečanost kojoj će nazočiti premijer RH, ministri, župani pet županija, ravnatelji pet srednjih škola u RH i drugi visoki uzvanici i gosti bit će mjesto uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava Europske unije za poziv „Uspostava infrastrukture regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju kao podrška procesu reforme strukovnog obrazovanja i osposobljavanja“.  Tim ugovorom u Tehničku školu Čakovec stiže prvih 30 milijuna kuna, od planiranih 56 milijuna kuna za izgradnju i opremanje suvremenih prostora budućeg „Regionalnog centra strojarstva SJEVER – TŠČ“ čije će sjedište biti upravo Tehnička škola Čakovec.

Osim uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih EU sredstava, dodijelit će se i 180 stipendija učenicima Tehničke škole Čakovec, Graditeljske škole Čakovec i Gospodarske škole Čakovec, od čega je čak 140 učenika koji se obrazuju u TŠČ-u u zanimanjima autoelektričar, autolimar, automehaničar, automehaničar, bravar, elektroinstalater, elektromehaničar, strojobravar i tokar.

U holu Škole bit će postavljena i prigodna izložba radova učenika i školske opreme.