Komentari isključeni za Učenici 4RT razreda državni prvaci na ekipnom natjecanju iz sektora elektrotehnike-računalstva

Prekrasan rezultat – naslov državnih prvaka na 1. državnom ekipnom natjecanju učenika u sektoru elektrotehnika-računalstvo u Splitu od 10.-12. travnja 2016. postigli su učenici 4RT – tehničari za računalstvo po novom kurikulumu – Patrik Lesjak, Marko Kraljić i Tomi Mavrin.

Ekipno natjecanje za cilj ima popularizaciju robotike i STEM područja među mladima te jačanje privlačnosti tehničkih zanimanja u Obrazovnome sektoru elektrotehnika i računalstvo.

Nakon osvojenog 13. mjesta na školskim natjecanjima u konkurenciji ekipa iz 28 strukovnih škola, te višetjednih priprema pod vodstvom prof. Marka Markulije i ostalih nastavnika stručnih predmeta, uspjeli su izboriti plasman na državno natjecanje u konkurenciji 14 najboljih ekipa.

Trodnevno natjecanje u Splitu proteklo je u rješavanju zadataka iz područja CAD, elektronike i programiranje, te završnim video predstavljanjem – na kraju natjecanja naša ekipa “jasen54” sakupila je ukupno 101 bod, čak 10 bodova više od drugoplasirane ekipe iz Rijeke.

Talenat, trud i znanje učenika i njihovih nastavnika nagrađeni su prvim mjestom na 1. premijernom natjecanju što daje posebni značaj postignutom rezultatu.

Iskrene čestitke učenicima, njihovom voditelju na natjecanju prof. Marku Markuliji kao i ostalim nastavnicima koji su sudjelovali u kreiranju ovako velikog uspjeha.