Zajedništvo u otmjenosti – Svjetski dan kravate

Komentari isključeni za Zajedništvo u otmjenosti – Svjetski dan kravate

Kravata, jedini hrvatski simbol univerzalno poznat i cijenjen i prepoznatljiv upravo kao hrvatski simbol, povezala je učenike i djelatnike Tehničke škole Čakovec koji su se sudjelovanjem u obilježavanju ovog dana podsjetili  hrvatske povijesti i višestrukog simboličkog značenja koje kravata nosi.

U tjednu prije 18. listopada kada se službeno obilježava Svjetski dan kravate u knjižnici su organizirane radionice i predavanja o nastanku kravate za učenike trogodišnjih i četvreogodišnjih zanimanja. Na sam Svjetski dan kravate, knjižničarka Sanja i prof. Pilić pripremili su predavanje i radionicu vezivanja kravate za profesore. Najuspješnijima je pripala simbolična nagrada, a pokazalo se da su učenici ipak vještiji u vezanju kravate (ili samo brže uče!). Trenutak elegancije i otmjenosti zabilježili smo zajedničkom fotografijom učenika i djelatnika u školskom dvorištu.  Zahvaljujemo svima koji su se odazvali, a posebnu zahvalu upućujemo učenicima 1E1 i 2TG razreda koji su dali svoj poseban pečat predavanjima prof. Pilića bez kojih dojam ne bi bio tako upečatljiv.

Slika govori više od riječi pa u fotogaleriji možete vidjeti kako nam je bilo ovih dana u školi…