Zajedno smo jači

Komentari isključeni za Zajedno smo jači

Maturanti gimnazijalci dviju čakovečkih škola, Tehničke škole i Gimnazije Josipa Slavenskog, u vrhu državnih statističara

Učenici Tehničke škole Čakovec i Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec često su puta konkurencija u natjecanjima iz općeobrazovnih predmeta, no kad udruže snage, uspješno svladavaju sve prepreke.

Na nedugo održanoj Statističkoj olimpijadi Ana Koprek, učenica 4. f razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, i Leon Šopar, učenik 4. TG razreda Tehničke škole Čakovec, pod mentorstvom Sanje Loparić, prof., iz Tehničke škole Čakovec, pokazali su da su dobri i u timskom radu. U jakoj konkurenciji 542 ekipe izborili su finale i malo je nedostajalo da stanu na postolje. U prvom krugu natjecanja uspješno su riješili zadatke koji su im bili postavljeni. U drugom krugu, u kojem je zadatak bio provesti istraživanje vezano uz formalno i neformalno obrazovanje, orijentirali su se na razlike po spolu te su svoje zaključke iznijeli u obliku prezentacije.

Ana i Leon zavrijedili su čestitke i želje za uspješan nastavak obrazovanja i rada. (Sanja Loparić, prof.)